Sezóna 79 - jaké novinky nás čekají?

(08:00 20-02-2021)
V neděli 21. února odstartuje nová sezóna č. 79 a toto je tradiční info o novinkách a změnách. Nicméně tentokrát se pojďme spíš seznámit s vývojářským týmem.
Někteří z vás si ještě možná pamatují léta 2013-2017, kdy se vývoj hry úplně zastavil a nebyly řešené ani hlášené chyby ani podněty od Maxithlon komunity. Zde bylo jen krůček k ukončení hry. To vše mělo jediný důvod, a to že nebyl žádný programátor, aby dal věci do pohybu.

počátkem roku 2017 pár lidí sestavilo nový tým kolem nového programátora - Apolo. Od té doby bylo implementováno mnoho požadovaných vylepšení a rozšíření:
· Štafety na Mistrovstvích
· Vícebojařské disciplíny
· Rozšíření dorostu z 5 na 18 atletů
· Dorostenecké soutěže
· Opravy v počtech fanoušků veteránských atletů
· Změny v příjmech z Národní ligy
· Mnoho dalších drobných změn a oprav chyb

Po těchto letech bylo na čase dobít baterky, vyhodnotit další cestu vývoje a rozhodnout se, jak nejlépe rozvíjet hru s přihlédnutím k tomu, že všichni členové vývojářského týmu to dělají jako hobby a baví je to. Během minulé sezóny jsme měli čas diskutovat nad tím, jak dál.

Až do této chvíle pracoval na zdrojovém kódu jen Apolo a Ned se staral o technickou stránku provozu hry. Claire_Grube a Guyvandamme analyzovali rozšiřování a chyby bez přístupu k programu. Velmi nás všechny těší, že díky mnoha technologickým změnám (pro nerdy mezi námi: migrace na Amazon Web Services AWS a na GitHub z našeho "starého" SVN repository). To nám umožní přizvat další vývojáře a programátory, aby s námi mohli spolupracovat na našem kódu.

Již nyní můžeme přivítat nového člena týmu - Foxelav. On a Claire_Grube se stanou programátory. Oni dodají týmu vyšší kapacitu k vývoji novinek a k vyřešení známých chyb. Samozřejmě budou potřebovat nějaký čas, aby se mohli seznámit s novými nástroji a kódem samotným, aby mohli začít plně fungovat.

Současně procházíme backlog požadavků a nápadů od hráčů, spolupracovníků i vývojového týmu. Seznam se rozrostl z původních 70 v roce 2017 na současných více než 100, a to i přes mnoho věcí, které podařily uskutečnit.
Mnoho další práce je před námi, potřebuje to svůj čas, abychom si mohli plně užívat tuto hru.

Pracujeme na zajímavých vylepšeních, sledujte dále.

Děkujeme vám!

Vyvojový tým,

Ned, Apolo, Claire_Grube, Gynnad, Jorginho, Foxelav & Guyvandamme