Sezon 78 - Nowe grafiki i elementy stadionu

(08:00 12-12-2020)
Od zbliżającego się sezonu, sezonu 78, strony stadionów używać będą nowych grafik, a do gry wprowadzone zostaną dwa nowe elementy, które można wybudować na stadionie: oświetlenie i zadaszenie. Aktualizacja gry zaplanowana jest na sobotę, 12 grudnia.

Nowe grafiki stadionu

Grafiki przedstawiające wygląd stadionów wykorzystywane na naszych stronach ich dotyczących zostały zaktualizowane, dzięki umiejętnościom jednego z naszych menedżerów, Marce. W niektórych kwestiach być może nie dostrzeżecie większych różnic, ale w innych z pewnością zauważycie, że grafiki uległy zmianie. Chcieliśmy odnowić nieco tę część gry i zrobiliśmy to co mogliśmy w tej kwestii. Dziękujemy bardzo Marce za wykonanie świetnej pracy!

Ponadto wykorzystaliśmy tę okazję aby dodać coś nowego do naszych stadionów i nie mówimy tu o kwestiach graficznych. Nowymi dodatkami zostały dwa nowe elementy, które od teraz można wybudować na stadionie: oświetlenie i zadaszenie.

Zadaszenie

Od teraz stadion może zostać wyposażony w zadaszenie. Istnieją dwa rodzaje zadaszenia, zależne od pojemności stadionu.

- Poniżej 10 000 miejsc budowa zadaszenia nie jest możliwa.
- Dla liczby miejsc pomiędzy 10 000 a 40 000 możliwa jest budowa połowicznego zadaszenia.
- Powyżej 40 000 miejsc istnieje możliwość budowy pełnego zadaszenia.

Istnieją dwa typy zadaszenia połowicznego: betonowe i stalowe. Nie ma pomiędzy nimi żadnej różnicy poza ich graficznym przedstawieniem. Jeśli chodzi o pełne zadaszenie to istnieje tylko jeden jego typ, który możesz pomalować zgodnie z kolorem bieżni na twoim stadionie.

Posiadanie na stadionie któregoś z typu zadaszenia przynosi takie same korzyści: zadaszenie zmniejsza niedogodności związane ze złą pogodą, zachęcając do przyjścia na zawody. Dzięki temu liczba widzów na takim obiekcie wzrośnie. To zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi jednakże nie ma żadnego wpływu na wyniki osiągane na danym stadionie.

Oświetlenie

Od teraz pojawiła się możliwość zainstalowania sztucznego oświetlenia na stadionie. Wartość oświetlenia mierzona jest przez moc elektryczną, wyrażaną w kW. Maksymalna wartość mocy elektrycznej oświetlenia to 1200 kW. Sztuczne oświetlenie zwiększa zainteresowanie widzów, tym samym zwiększając widownię na rozgrywanych na danym stadionie zawodach.

Zaczynając od sezonu 80 do ubiegania się o organizację oficjalnych zawodów niezbędne będzie posiadanie na stadionie minimalnego poziomu oświetlenia. Wymagane oświetlenie zależeć będzie od poziomu zawodów, zgodnie z poniższą tabelą:

- 25 kW: zawody regionalne
- 75 kW: zawody krajowe
- 150 kW: zawody kontynentalne juniorów i weteranów
- 300 kW: zawody kontynentalne seniorów oraz zawody światowe juniorów i weteranów
- 600 kW: zawody światowe seniorów


Więcej szczegółów znajdziesz w przewodniku w sekcjach 2.5 Stadion oraz 5.1 Jak zorganizować zawody.