Sezon 71 - wieści od zespołu developerów

(08:00 10-08-2019)
Nowy Content Manager

Chcielibyśmy przedstawić wam nowego członka naszego zespołu. Jorginho dołączył właśnie do zespołu developerów jako content manager. Poza jego świetną pracą w roli Maxi-Operatora będzie od teraz także odpowiedzialny za komunikację i aktualizacje przewodnika.

Plany dotyczące stadionu

W tym sezonie nie wydamy nowej wersji gry. W związku z tym nie będzie żadnych zmian w temacie stadionów. Oświetlenie i dach będą musiały zaczekać jeszcze przynajmniej kolejny sezon. Zamierzamy jednak skupić się bardziej na naszych planach dotyczących zmian w efektywności i utrzymaniu stadionu.

Wydajność i dozorcy stadionu
Pierwszy krok, który chcielibyśmy wprowadzić jest przypisanie dozorcom stadionu możliwości podniesienia wydajności stadionu podczas dziennych aktualizacji. Jeśli zatrudnisz odpowiednią liczbę dozorców stadionu dzienny wzrost będzie wyższy od codziennego spadku, podnosząc tym samym wydajność stadionu. W ten sposób koszty poprawy wydajności stadionu poprzez dozorców byłyby mniej więcej takie same jak w przypadku jednorazowej poprawy wydajności.

Kara za zbyt niską wydajność
Sezon później kolejnym krokiem będzie wprowadzenie zmiany, w myśl której dozorcy staną się podstawową metodą utrzymania stadionu w należytym stanie. Natychmiastowa naprawa stadionu wciąż będzie możliwa, jednak koszty takiej operacji będą dwa razy wyższe tak, że zatrudnianie dozorców stanie się bardziej atrakcyjne.

Jeśli wydajność stadionu będzie zbyt niska podczas dziennej aktualizacji nie stracisz już więcej elementów stadionu. Zamiast tego twój stadion zostanie automatycznie naprawiony do 100%, ale koszty wyniosą 4-krotność tego co zapłaciłbyś za taką operację w obecnej wersji gry.

Spadek wydajności stadionu po zawodach

Zastanawiamy się również nad tematem spadku wydajności stadionu po organizacji zawodów. W tym momencie stadion traci 1% po zawodach Ligi, ale aż 5% po nieoficjalnym mitingu międzynarodowym. Naszym zdaniem powinno być na odwrót: to zawody Ligi są ważniejsze i przyciągają znacznie więcej widzów, więc powinny przynosić spadek wydajności na poziomie 5%. W przypadku nieoficjalnych mitingów myślimy o spadku rzędu od 1% dla mitingów regionalnych do 3% dla mitingów międzynarodowych.

Zespół developerów,

Ned, Apolo, Claire_Grube, Guyvandamme, Gynnad & Jorginho